Letošní Vánoce

31. prosince 2016 v 15:48 | Ter. |  Přirozené prostředí
V první řadě doufám, že jste si Vánoce všichni užili ve zdraví a nikoho z vás nenapadlo polykat kosti nebo během příprav stávkovat. Přísahám, že za mě film Letos nepeču trumfne, co se bolesti týče, i ty desítky marných českých pokusů o nové pohádky (kam se hrabe Karkulka ve Třech bratrech.. zlatý hlídací vlk a pachuť pedofilie). Na obranu naší kinematografie musím ale říct, že letošní Pravý rytíř se docela povedl, pořád vkládám důvěru v pokračování Anděla Páně, na kterého jsem se díky rýmičce a svátkům zatím nedostala, a stále tu máme staré dobré klasiky, že.

Co se Vánoc u nás týče, čím jsem starší, tím víc se o mě pokouší cynismus vůči těmto svátkům. Než mě vánoční nadšenci svážou barevnými světýlky a posadí mě na špičku stromu na Staromáku, musím podotknout, že se vánoční nálada dostavila i k nám domů, jen díky štedrovečerním reklamám na slevy v ufolze a věšteb přeplněných obchoďáků prostě nestihla být tak intenzivní. Vlastně trochu závidím těm, co Vánoce prožívají už od začátku listopadu - napečeno mají dopředu, o dárky se nemusí dohadovat s ostatními last minute nákupčími a ke štěstí jim stačí adventní věnec a deset druhů balících papírů. My začali slavit den před Vánoci společným vytvářením bramborového salátu, na Štědrý den jsme pokračovali neplánovaným navštěvováním všech, co se zrovna dostali do hledáčku našeho táty a Štědrý večer už se nesl v duchu balení na poslední chvíli, tance na dialogy Shreka a Oslíka a v útlumu po rozbalení dárků, kdy jsme se všichni přecpaní uchýlili k televizi a jen netrpělivě čekali na medvěda Kodiaka. Prostě úspěšné Vánoce.

Když už jsem se nedostala k přání hezkých svátků, popřeji vám alespoň do Nového roku. Hlavně zdraví a trochu toho štěstí, s tím potom všechno už nějak přijde samo. Mějte rádi sebe i ostatní, ať už to jsou vaši blízcí nebo jen lidi, které potkáváte na ulici. Užijte si Silvestra, kterého si, doufám, budete alespoň trochu v dobrém pamatovat.
Uvidíme se za rok. Tímto vyhlašuji soutěž o nejhorší novoroční vtip.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 steel32 steel32 | Web | 2. ledna 2017 v 16:29 | Reagovat

háá, nejsem jediná komu se ten film líbil :DD (máma se u tý scény s pečením sušenek třískala smíchy, lol :D)
upřímně taky závidím těm, co mají vánoce od listopadu, na mě to přišlo až 23. večer :DD ale i tak, byly to boží vánoce :D
jinak taky všechno nejlepší do novýho rokuu a tak :D

2 Zlomenymec Zlomenymec | E-mail | Web | 3. ledna 2017 v 12:28 | Reagovat

To není fér, nejhorší vtip už jsi napsala! :(

Mně vždycky přijde, že to hrozně uteče, já začnu vánoční atmosféru opravdu cítit až když máme ozdobený stromek - což je někdy tři dny před Štědrým dnem, jindy až na Štědrý den :D Ale letos to jsou po dlooouhééé době první Vánoce, kdy KONEČNĚ nemusím řešit zimní zkouškové :D Takže jsem si je mohl patřičně proflákat a užít.

Což se o tobě - v maturitním ročníku - asi říct nedá, což (ano, ano, tohle bylo hnusné, promiň :D Ale nemohl jsem si to odpustit :D )

3 Ter. Ter. | Web | 6. ledna 2017 v 23:01 | Reagovat

[1]: Máma z toho právě taky byla úplně unešená, já od toho utekla ke slepování lineckých koleček. :D

[2]: Och, chtěla bych poděkovat rodině, svému psovi, špatnému humoru a mečounovu rozhodnutí. Díky moc. :-))) Vždycky víš, co napsat, opravdu. :D Nicméně tentokrát to se mnou nějak nehlo. Sice mám extrémně málo spánku a necítím oči, ale to bude v pohodičce.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama